COLOP

Co je to COLOP?

Colop je celověstová firma vyrábějící razítka a tagovací zařízení s produkcí více desítek milionů razítek ročně.
 

Mateřská společnost

Firma COLOP byla založena v roce 1980. V dnešní době se jednoho z největších výrobců samobarvících razítek na světě. Firma COLOP dokázala vytvořit novou řadu svých razítek PRINTER, která se následně stala uznávaným standardem. V dnešní době je COLOP uznávaný pojem na poli výroby a distribuci razítek.

Firma COLOP byla založena v roce 1980 panem Karl Skopek a produkce nové řady samonamáčecích razítek se poblíž rakouského Welsu se rozjela o rok později v 1981. Již od počátku firma COLOP věnovala velkou pozornost kvalitě své produkce, neústálou inovaci a snahou o geografické zastoupení v co nejvíce zemích světa - v již  samotných počátcích měla své obchodní partnery v několika okolních zemí.

Rozvoj produkce byl nezbytným krokem a již v roce 1984 se výrobní linka přesunula přímo do města Wels kde na cca 5000 m2 zrealizovala přibližný obrat 800.000 €.

Postupem času její obchodní povědomí sílilo a značka COLOP se rozšiřovala na další trhy - Německo (1986), Francie (1991), Slovensko (1992), Česká Republika (1993), Rumunsko (2000) či Španělsko (2013).

Součástí strategických cílů byly a jsou akvizice nejrůznějších společností v v rámci Evropy, v roce 2006 švédská společnost Unigraphics či britská Mark C. Brown. V roce 2009 britskou firmu William Jones Clifton (WJC Ltd.) nebo maďarskou společnost R+C v roce 2012.

V témže roce (2012) mateřská společnost též masivně investovala do výrobní linky v českých Borovanech, kde rozšíříla výrobu na 1400 m2 a o rok později i ve svém rakouském městě Wels.

V současnosti je firma COLOP jedním ze světových lídrů na poli výroby razítek a dalších značících zařízení. Dodává je do více než 120 zemí světa, což představuje 98 % produkce.

 

Česká pobočka

Byla založena již v roce 1993 pod obchodním názvem STEMPEL spol. s r. o, od roku 2005 již přejímá název COLOP CZ s. r. o. Sídlem dceřinky je obec Borovany, cca 20 km jihovýchodně od Českých Budějovic.

Firma COLOP CZ s. r. o. svou obchodní činnost  zahájila v roce 1994 a od tohota data je výhradním distributorem produtků COLOP na českém trhu. Společnost COLOP CZ je držitelem ceritfikátu ISO 9001 a je zapojena do Systému sdruženého plnění EKO-KOM.

Již od svého založení byla české pobočce svěřena mimořádná zodpovědnost v rámci skupiny COLOP. Česká pobočka jako jediná ze zahraničních jednotek od své matky převzala část výrobního programu včetně know-how na výrobu páskových razítek v nekolika světových jazykových mutací. Dále se na místních dílnách montují razítka řady Printer Line, kapesní Pocket Stamp a Stamp Mouse či unikátní, námi rádi označovaná jako razítka budoucnosti, flash razítka EOS line. Součástí je i výroba příslušenství k těmto razítkům - náhradní barvící podušky a polštářky.

 S obchodními úspěchy postupně rostly i výrobní a skladové prostory - v roce 2006 se sklad rozšířil o 450 m2 a počet zaměstannců na 80. V roce 2012-2014 byly postupně dokončeny výstavby nových výrobních a skladových prostor na celkových 1400 m2, potažmo vytvořeno dalších 50 pracovních míst.


Včetně DPH