Antibakteriální razítko

Co je to ANTIBAKTERIÁLNÍ RAZÍTKO?

Klíčová slova: COLOP, Microban, razítko, antibakteriální ochrana
 

Společnost COLOP jako jediná v Evropě získala povolení aplikovat antibakteriální ochranu na svá razítka řady PRINTER, EXPERT a CLASSIC od americké společnosti Microban®.

Každý z nás se denně dotýká nespočetně mnoho předmětů a různých povrchů, na kterých se ukrývají nejrůznější bakterie a viry. Tyto bakterie se na neošetřeném povrchu dokáží během pouhých 20 minut rozmnožit a za půl dne z takovéto jedné bakterie/viru může být až jeden milion. 

 

Je dokázáno, že na světě je méně lidí než na povrchu jedné lidské ruky bakterií.

 

Každé bakterii pro své rozmnožení obvykle stačí jen teplo a vlhko. Razítka Microban® jsou proto na povrchu speciálně upravena technologií 3G Silver™ zabraňující právě toto rozšiřování. Každé razítko zabraňuje výskytu bakteriím jako jsou například Listeria, E. coli, Salmonella a S. aureus a MRSA. Každé razítko obsahuje antimikrobiální látku biocidní stříbro ve fosfátovém skle (CAS 308069-39-8), která zabraňuje tvoření na povrchu razítka choroboplodných zárodků.

 

Vzhledem k tomu, že je ochrana Microban integrována do vlastní kostry razítka již při výrobě , není možno ji tedy nikterak smýt nebo znehodnotit. Jedná se o speciální granulát již při vlastním lisování strojku razítka.

Včetně DPH